GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 8597077
*
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 18:44:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 22:20:28
1
150 kr
11/11 09:58:33
1
200 kr
11/11 15:39:19
2
Vinnande bud
- Tema
11 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:58
-
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
-
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17
*
Fat
Läs mer om 50/60-tal
nr 859 7077
Fat
2 st, BoFajans, längd: 19-27
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 22:20:28 | 1 | 150 kr |
11/11 09:58:33 | 1 | 200 kr |
11/11 15:39:19 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
11 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans fat keramik svensk keramik svenska keramiker
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14 -
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:58 -
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
-
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08 -
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53 -
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17